Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ruleta smrti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

S touto cestou
ministerstvo dopravy nič nemá. Je to "dvojka", a tie majú v správe VÚC. V prípade tejto sa jedná o Prešovský samosprávny kraj. A ten semafór museli odsúhlasiť dopravní policajti z ODI v Humennom.
Pavel Titl
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Ministerstvo dopravy je

podľa mňa problém. Pretože problém tejto cesty je dvojaký. Roky neopravený nebezpečný úsek, ktorý má vraj ešte niekoľko rokov takto stáť. To je kapusta VÚC, to je fakt. Druhým problémom je ale, že nastavovanie a spúšťanie semaforov (zariadení, ktorých chybná funkcia môže ohroziť ľudské životy) robia ľudia bez kvalifikácie a nejakej licenčnej skúšky, tak ako je to bežné pri iných typoch podobných zriadení, napríklad lanoviek. A toto je podľa mňa problém ministerstva dopravy, preto som na problém upozorňoval aj štátneho tajomníka, pretože toto 158-koví policajti fakt nebudú riešiť.
 

pan náčelník VLKa

sa predsa nebude zahadzovať sa dajakymi miestnymi úradníkmi alebo okrskovými policajtmi. Veď je náčelník.
 

Asi si

nečítal blog. takže ešte raz. Je tam napísané, kto všetko o tom vedel a nekonal: policajti, šoféri, novinári. Len som nevolal 158. Tysi volal 158 keď si sa to po prečítaní článku dozvedel?
 

o com som sa mal dozvediet?

Ze sa poznas s novinarmi a volas ich, ked potrebujes nieco vyriesit? Neviem, preco by to 158 malo zaujimat. To je tiesnova linka, nie redakcia bulvarnych novin.
 
Hodnoť

Juraj Lukáč spravil naozaj čo mohol

Myslím si že autor článku - Juraj Lukáč spravil naozaj čo mohol.
.
Viem ako je to keď zistím nesprávne alebo priamo nebezpečné dopravne značenie. Pritom v mobile mám čísla na veľké množstvo kompetentných.
.
Do doby pokiaľ tam nikto nezomrie, tak to nie je nič úradne dôležite. Zmeniť takýto stav môžete len riadnym postupom podnetom na príslušný cestný správny orgán, ktorý zasadá raz za čas.
.
Pokiaľ je to drobná chyba správcu komunikácie a dobre si s nim vychádzate, tak tam niekoho pošle.
.
Ak je to niečo závažné, tak môžete podať trestné oznámenie, vtedy sa zvyčajne dávajú veci do pohybu veľmi rýchlo, ale zvyčajne trestné oznámenie sa vyrieši konštatovaným, že tam nikto nezahynul a vec sa odkladá.
.
Ak si niekto mysli že keď zavoláte na 158 a policajti všetko vyriešia tak sa mýli. Pokiaľ zariadenie policajti ovládajú zo svojej centrály alebo majú aspoň vzdialený dosah
tak náprava je veľmi rýchla ale inak musia postupovať úradným postupom rovnako ako hocikto.
.
Pokiaľ to nie je chyba správcu komunikácie tak to býva komplikované. Najprv nájsť správcu komunikácie, potom projekt dopravnej stavby alebo zmeny, následne získať kontakt na organizáciu realizujúcu dopravnú stavbu, tam nájsť zodpovedného človeka až po donútenie aby situáciu riešil ihneď. Jediné čo by mohli spraviť policajti ihneď je uzatvorenie cesty.
.
Nakoniec treba mať na pamäti, že na fyzické osádzanie dopravného značenia, nie je potrebná žiadna štátna skúška a tak sa neraz stane, že stavební robotníci nepochopia dopravného projektanta a nechtiac vyrobia životunebezpečnú situáciu.
 

Jozef Drahovský

Tiľko somarín som už dávno nečítal. Tvrdiť, že ak zavoláte 158 sa nič nevyrieši, tak je to poriadne somarina. A to môže napadnúť len autora príspevku. "Mám v mobile čísla kompetentných.." Tie riadky o somarinách, čo sa má urobiť sú naozaj na zasmiatie. A posledný odstavec je na úrovni. Na začiatku som si myslel, že sa robíš. Ale ma to prešlo. Ty sa nerobíš, ty naozaj si....
 

takže Ty tvrdiš, že keď niekto zavolá

na 158, že ho násilník ohrožuje nožom, tak oni s tým nemôžu nič spraviť, lebo najskôr musia zistiť výrobcu noža, potom ho prinútiť, aby zistil predajcu konkrétneho noža a toho prinútiť, aby nož stiahoľ z obehu a tým vlastne situáciu vyriešia, lebo násilník bez noža už nebude nebezpečný?

Na tej historke pana náčelníka mi jedno nesedí - tvrdí, že auta behali proti sebe celý týždeň, teda aj autobusy ... a žiadny z tých autobusákov sa nesťažoval na dispečinku? Neverím. Tvrdí, že tade pravidelne chodili policiajti - ani tí si nevšimli, že proti nim idú auta, čo ísť nemajú? Neverím.
Všichni títo sú totiž povinní dbať na bezpečnosť a teda by mali byť potrestaní za nedbanlivosť pri výkone práce.
 

Všetci si to

všimli, všetci. Aj ty o tom už vieš. Zavolal si 158?
 

Načalnik VLKu Juraj

PR sa dá robiť rôznym spôsobom.
Niekedy tak, že voda zoberie malé hrádzky, ktoré potom pripchajú koryto, niekedy písaním o semaforoch.
Opakuješ už neviem po toľkokrát ten istý text a tvrdíš tú istú volovinu.
S jedným babálnym pokazeným, alebo zle nastaveným semafórom tu tráviš čas, vyvolávaš až pomaly do neba. To, že sa to už deje niekoľko dní a nik to neopravil znamená, že miestni sú chumajovia, lebo napriek tomu idú ako blázni. Nachodil som sa dosť po poľných cestách, ak je cesta taká ako popisuješ, tak sa tam dá ísť max. 30 - 40 km/hod. Pri takejto rýchlosti je brzdná dráha rozhodne kratšia, ako potreba dobrzďovať v jarku.
Asi sám nemáš vodičák, alebo vôbec nejazdíš.
Reklamu si vieš urobiť dobrú, hoc aj na vode. A to ti píšem ako ochranár!

Pán Drahovský, začínate byť expertom na všetko, je to veľmi nebezpečné, voľakedy ste len vraveli, že rád fotografujete.
 

Som rád,

že si sa ozval, alter Pressburger. Takých ako ty, potrebujeme. Zavolal si 158?
 

Načalnik Juraj

Načo, veď si tam už zavolal ty, aj keď prostredníctvom ich nadriadených. Okrem toho nebol som doma.
Teší ma, že nemáš čo robiť a preto reaguješ na každé pichnutie. Už som len zvedavý na novinky, čo si vymyslel v lesoch okolo Košíc.
Voľakedy ľudia to robili sami, nepotrebovali obsmŕdačov.

Lesné a poľné cesty nie sú určené pre normálnu premávku. Žiaľ niekedy sa nedá vyhnúť takémuto stavu. Ozaj mám veľa skúseností s jazdou po takýchto cestách aj bez primeraných vozidiel, ši už osobných, alebo nákladných. Ako ochranár som sa navozil mnoho materiálu po takýchto cestách, či v lete alebo po snehu v zime. Priateľom som iba lepil odtrhnuté výpustné šrauby na olej a rozbité kartre a prevodovky.
 

Smrť ľudí,

zabitých zbytočne v dopravných nehodách nepovažujem , na rozdiel od teba, za takú zábavu. Dobrú noc. A druhýkrát volaj 158, keď to všetko tak ovládaš.
 

Juraj, Juraj

Čo točíš o zabíjaní sa. Každá nehoda je tragédia. A vyprosujem si, aby si mi kládol také slová do úst, ktoré som nevyriekol.
Nikdy som sa nepasoval za polyhistora, tí poslední skončili pred 300 rokmi. Takže, keď ma za takého vyhlasuješ, tak mi mastíš brucho.
Asi sa ťa príliš dotklo to, že hovorím o tom, že si robíš PR na tom, na čo nemáš. Som veľmi zvedavý na životnosť a praktickú účinnosť opatrení, ktoré robíš teraz cez projekty. Ale aj za zodpovednosť za tieto projekty.
Ak si myslíš, že si druhý Dekret Matejovie, tak si na omyle.
Na koniec jednú drobnú poznámku: integrovaný systém používa v rámci celej EÚ 112. Volal si 122?
 

Cesta Tajov Králiky .

Chodte sa tam previesť Japonská samajama, ale vlastne od včera už len kde tu jama. Navyše úzka arobia tam už dlhšiu dobu kanalizáciu na etapy takže každé leto tomáme rozkopané. ale aspon nie sú tam semafory, ale riadia tosami robotníci V. B.B.
 

nie, ja o tom

neviem. Ja som si precital historku nacelnika amaterskych ochranarov, o ktorej ani neviem kto ju pisal a neverim jej, tak ako som neveril niektorym historkam z Tichej doliny. Keby som mal volat 158 po kazdej vypocutej historke, tak mi naparia pokutu za neopravnene pouzivanie tiesnovej linky.
 

To máš tak.

Všetci takí ako ty, vedia presne čo mám JA urobiť. Ale sami neurobia nikdy nič. A tak je to presne s linkou 158 a diskutérmi pod oznámením o nebezpečnom nastavení semaforov.
 
Hodnoť

 

ja neverim vlastnym ociam ... j**ete tu do autora blogu, ze upozornil na velmi zavazny fakt a dokocna sa snazil aj sam tuto skutocnost riesit. keby ste radsej vsetci napisali, zavolali na min. dopravy, alebo na min. obrany (ja neviem, kto je nadriadeny tych kriminalnikov, co zle osadili semafory a tych policajskych gum, co tadial tyzden jazdili a ani brvou nemihli) a dozadovali sa sudneho procesu a odstranenia materialnych a aj nematerialnych skod.

a SME? - namiesto spravodajstva minutu po minute o gaypride by ste mohli zacat riesit daco poriadne. preco za toto nesedi dakto vo vazeni?
 

Aby som

upresnil. Situácia nastala tento týždeň, ale ako dlho trvala, nevie nik. Keď sa to stalo mne, tak mi šofér autobusu hovoril, ( a viacero šoférov áut), že to trvá niekoľko dní.
 

 

co ma vzdy vie zarazit, je fakt, ze keby som ja takto v praci pracoval, tak som na hodinu prepusteny a nezarobim si ani na slanu vodu ... a dakumu sa takyto kriminalny cin len tak prepecie. je mi smutno
 
Hodnoť

 

A čo tak namiesto horekovania zavolať na stopäťdesiatosmičku, alebo najlepšie na správu ciest? Na správe sú náhodou aj dosť operatívni, už sme tam zo dvakrát volali v zime, keď sa po celodennom snežení (napadlo takých 20-30 cm) neunúvali odhrnúť sneh z horského priechodu, a normálne prišli.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Tóth: Krátky názor fanúšika Slovana: Prečo nechodím na štadión? 2 303
 2. Michael Achberger: 40 faktov o chudnutí: tieto informácie si zapamätajte 2 275
 3. Ondrej Prostredník: Joch verí, že ideál katolíckej rodiny sa presadí evolučne 1 594
 4. Stanislav Martinčko: Šťastnú cestu pán Bödör!!! 1 587
 5. Rudolf Pado: Čo sa (ne)deje na Liptovskej Mare 1 537
 6. Pavel Macko: Vysoká hra, do ktorej nevidíme 1 518
 7. Ctirad Klimčík: Prechmaty a prehmaty alergológov a neurológov 1 031
 8. Martina Hilbertová: Hovorme o obťažovaní, aby to pochopili aj páprdovia 999
 9. Dominik Parajka: Vyskúšal som najlacnejšie jazdené kombi na Slovensku - Škoda Felicia Combi test 988
 10. Katarina Antenozio: Miesto, kde sa neumiera 839

Rebríčky článkov


 1. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle VII. Bývalá psychiatrická liečebňa v Bytčici. Nový pavilón.
 2. Ivan Čarnogurský: KOLLÁROV TITUL ALEBO KDH DO PARLAMENTU
 3. Marcel Burkert: Argument obhajcov islamu č. 2 - Si islamofób a šíriš nenávisť voči moslimom!...
 4. Gabo Németh: Keď vrahovia žijú - Justícia mlčí
 5. Marianna Gregova: Zachráňme ženy pred nútenými potratmi!
 6. Radoslav Žilinský: Muži, čo nenávidia prehry
 7. Martin Žilinčík: Karavána ide ďalej
 8. Július Kovács: Sudca Špeciálneho súdu, sudca Truban, prepustil Norberta B
 9. Miriam Studeničová: Informácie! Požehnanie alebo skaza?
 10. Filip Colombo: Igor, upokoj sa


Už ste čítali?