Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rúbanie prameňov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ľahostajnosť
Ak by som mohol prispieť do diskusie, tak príčinou tohoto marazmu, ktorý prekvitá všade okolo nás je ľudská ľahostajnosť. Ako sa taká ľahostajnosť vlastne rodí ? Zrod treba hľadať v systéme, akým funguje naša "centralizovaná pluralitná demokracia". Táto mašinéria generuje masy ľahostajných ľudí s vymytými mozgami. Všade počúvame slová, že kritérium úspešnosti nášho štátu je hospodársky rast. Že musíme viac nakupovať, aby sme podporili domáci či zahraničný dopyt. Z televízie, tlače či rozhlasu nám neustále opakujú, že musíme stavať nové diaľnice, aby sme prilákali zahraničný kapitál. Spoločnosť žije v akejsi hypnóze, kde každý verí, že konzumáciou sa dopracujeme ku svetlejšej budúcnosti. Kto si myslí niečo iné je prehlásený za vola alebo devianta. Už malé deti vedia, že ekonomický rast je tá najvyššia modla a priorita, lebo bez tohoto rastu nebudeme mať na nové počítače, mobily či playstations. Tí väčší zasa na pivo a cigarety, prípadne iné drogy. Musíme rásť, lebo nebudeme prosperovať, kričia na nás politici z obrazoviek. Ak nebudeme rásť, nebude práca a ak nebude práca, nebudeme môcť míňať peniaze na počítače, mobily, notebooky, pivo a cigarety. Začarovaný kruh. A dôsledkom tohto začarovaného kruhu je ľahostajnosť, ignorancia, pomýlené videnie priorít a marazmus kam sa len pozrieme. Ten marazmus v lesoch vidí len málo ľudí, pretože mládež si chodiť do lesa odvykla a preto jej na tom, ako vyzerá les v národnom parku nezáleží (väčšinou). Dôsledkom fungovania konzumnej centralizovanej demokracie je ľahostajnosť. A dôsledkom ľahostajnosti je to, čo vidíme na tých fotografiách.
green
green
Teda diskutujme: možno sa teoreticky aj zhodneme, že "centralizovaná pluralitná demokracia" nie je to najlepšie pre ochranu zeme, ľudí, občanov a najmä Tebou uprednostňovanú ekológiu. Skúsme teda iné známe možnosti: DIKTATÚRA pravá, ľavá alebo zelená, stačí pozrieť do novodobej histórie ako diktatúry chránili ľudí a občanov/Stalin, Hitler/, prírodu /Sadám Husajn a zapálené vrty v Kuvajte, Aralské, more v krajine sovietov/ ANARCHIA triedna, náboženská, politická, Červení khméri /masové vraždenie/, Veľký skok v Číne /vybíjanie vrabcov, stavba mikropecí na železo/, Stredná afrika - vraždenie goríl Neviem čo ešte by som analyzoval - možno ešte TEORETICKY Zelenú greenovládu - drastické dane z palív, dane zo spotreby energií, zákaz prrdenia, zákaz žiaroviek, zákaz uvažovať, dni hnevu proti chlóru, veterné a slnečné lektrárne všade na každom kopci, prrdy zbierame do mecha a doma spaľujeme, greenpolícia, gulagy pre neposlušných, najvyžšou modlou je boj s globálnym oteplovaním a CO2 je triedny nepriateľ. Takže kým presne nenapíšeš a nepopíšeš návrh greenovlády a organizácie spoločnosti radšej dôstojne a najmä pokojne umriem v zlej a hnusnej demokracii.
jaronpb
green
Kopa nezmyselných a zgulášených idealistických táranín. Pokúsim sa to preložiť do zrozumiteľnej reči. Základom spoločnosti je človek alebo inak občan. Ten má svoje záujmy ovplyvnené životnými skúsenosťami, bájkami, výchovou , školou.....Základom ľudského pudu je mať, vlastniť, ovládať, podnikať a zvačšovať zisk. Iba idealisticky, politicky a nábožensky podfarbené táraniny a chiméry tvrdia, že človek sa može podstatne zmeniť, to sa však v histórii nikdy nepotvrdilo! Pokiaľ nejaký systém idealisticky nerešpektuje DNA človeka skončí takýto experiment vačšinou podľa histórie ľudstva obrovským masakrom. V podstate navrhuješ vačšinový systém s jednomandátovými obvodmi. Uznávam, že v niektorých krajinách to funguje ale u nás by to jednoznačne viedlo k potlačeniu práv občanov, teroru a koncu demokracie. Nesvojprávna a nerozmýšľajúca vačšina pravidelne voliaca komunistov, Mečiarov a Ficov by náš systém utopila v krvi. V podstate možem súhlasiť s posledným odstavcom Tvojho návrhu, ale problémom je, že je to beh na veľmi dlhú trať a pokiaľ budem Teba citovať " ĽADOVCE SA TOPIA!!!", niet času, treba okamžiute a za každú cenu zaviesť zelenú diktatúru, pretože GAIA umiera!!!
jaronpb
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Diktatúra konzumu

O "zelenej diktatúre" rozprávajú pravidelne tí, ktorí prevádzkujú reálnu diktatúru konzumu. "Zelená diktatúra" je blud, ktorý si vymysleli tí, čo nemajú v súvislosti s devastáciou prírody čisté svedomie. Je to úbohé strašenie občanov tými, ktorí sa snažia zakryť, že sami sú súčasťou mašinérie, ktorá má znaky rafinovane skrytej diktatúry. Sústavné vymývanie mozgov ľudí prostredníctvom sily peňazí (sprivatizované masmédiá, platené reklamy) zdá sa prináša ovocie - pocit, že konzumná spoločnosť nás privedie k svetlej budúcnosti. To isté nám sľubovali aj komunisti, ktorých takí ako si Ty vehementne kritizujú. V skutočnosti medzi komunistami a diktátormi konzumnej mašinérie neexistuje vôbec žiaden rozdiel. Väčšina občanov za komunistov mala presne tak vymytý mozog, ako má aj dnes. Vtedy verili v to, že komunizmus a beztriedna spoločnosť je ten správny cieľ. Dnes veria v to, že hospodársky rast je ten správny cieľ. Obidve ideológie vedú do pekla a vyhovárať sa na gény ? To mi pripomína Adolfa Hitlera a jeho teórie. Sme ľudia, máme rozum a máme morálku a etiku. Rozumní ľudia sa nenechajú ovládať pudmi, emóciami ani kydmi diktátorov konzumu.
 

green

Si jednoducho idealista. Máš na to plné právo a slobodu takto rozmýšľať a žiť a byť aj príkladom pre ostatných "konzumných" egoistov. Dokonca čestne uznávam, že isté čriepky "zelenej diktatúry" sú rozumné a osobne sa mi páčia. Problém ale nie je vo vízii. Problémom je realizácia. Svet nie je čierno-biely a bohužiaľ realizácia niektorých ekologických projektov a ich výrazne negatívne dopady na ľudskú spoločnsoť a zem ma presvedčili, že Tvoj idealizmus je cestou do pekla. Príklady? Hrozby globálneho ochladzovania v 70.tych rokoch minulého storočia, ozónová diera a náklady na jej riešenie, neekologické a nehospodárne "ekologické" žiarivky, biopalivá a ich dopad na biodiverzitu a pralesy, výroba elektriny na paneloch pomocou dieselagregátov, emisné kšefty, vedecký klimatologický "fašizmus".
 

jaronpb

Idealista by som bol možno pred 30 rokmi. Dnes som iba realista. Ak ľudstvo nezmení svoj prístup k planéte Zem, nečaká nás vábna budúcnosť. To nie sú myšlienky nejakého idealistu, ale toto už pomerne dlho tvrdí celkom seriózne veda.
Problém realizácie vízií o ktorých hovorím bude pomerne rýchlo vyriešený tým, že na nás stále častejšie budú doliehať dôsledky nášho nerozumného gazdovania na Zemi. Ľudia začnú byť nespokojní a to povedie k zmenám téz politických strán, ktoré budú musieť zahrnúť do svojich programov "zelené tézy". Nakoniec už dnes sme svedkami tohto procesu. Smutné ale na tom je, že tieto tézy strany dávajú do svojich programov pod tlakom udalostí a nie z vlastnej iniciatívy na základe analýzy vývoja spoločnosti a prírodného prostredia. Svet určite nie je čiernobiely a realizácia niektorých opatrení bude mať možno z krátkodobého hľadiska negatívne dopady (predovšetkým v materiálnej oblasti) , ale z dlhodobého hľadiska a z hľadiska širšie ponímanej kvality života bude mať pozitívne dopady (ak sa podarí). Z tohto pohľadu nemožno o žiadnej ceste do pekla hovoriť. Naopak, odkladanie opatrení a hašterenie sa o tom, či niečo robiť alebo to nemá význam je cestou do pekla.
Čo sa týka tých príkladov. Ozónová diera sa prestala v posledných rokoch rozširovať. Nie však sama od seba ale práve tým, že boli realizované opatrenia, ktoré tomu zabránili. To je práve príkladom, že ak sa koná, dostavia sa aj výsledky. Náklady na riešenie ozóniovej diery jednak neboli extrémne vysoké a na strane druhej pozitíva prevládajú nad negatívami. Nie všetko sa dá odmerať peniazmi.
Biopalivá nevymysleli ekologické organizácie ale práve tí, ktorí riadia konzumnú mašinériu. Takže ich je aj zodpovednosť za zavádzanie biopalív a dôsledky z toho plynúce. Nemožno z toho obviňovať mimovládne ekologické organizácie. Tie biopalivá nepresadzujú. Dotácie na biopalivá dávajú vlády - exekutíva. A tú neriadia zelené strany ani mimovládne organizácie. To isté platí o emmisných kšeftoch.
Takže suma sumárum tie príklady sú práve dôkazom toho, ako zle to robí centralizovaná moc presadzujúca konzumný spôsob života.
Vedecký klimatologický "fašizmus" je obyčajná nálepka, ktorej dizajn navrhli tí, ktorí devastujú planétu. Podobne ako ďalšie nálepky ako "ekoterorizmus" , "ekofašizmus", "zelený taliban" a podobne.
Snaha o nálepkovanie oponentov je obyčajný lacný trik, demagógia a dymová clona, ktorá má odpútať pozornosť verejnosti od toho, kto je v skutočnosti zodpovedný za nastupujúcu globálnu krízu spoločnosti aj živorného prostredia. Tejto zodpovednosti sa ale nálepkovaním oponentov konzumní diktátori nezbavia. Čas hrá proti nim a musia vynakladať stále viac peňazí na propagandu, aby udržiavali masy v hypnotickom stave nečinnosti. Ovce v košiari sa už ale začínajú plašiť a čoskoro prelomia ohradu, pretože blbcov z ľudí nie je možné robiť donekonečna.
 

green

Podľa Tvojich informácií máš zhruba taký vek ako ja. Takže si nemažme med okolo úst a nezveličujme a neprekrúcajme.Takže:
1/ Mňa vcelku nezaujíma, kto zdeformoval realizáciu biopalív, ale kto to navrhol a vymyslel a to sú jednoznačne ekologické organizácie
2/ Ozónová diera je vynikajúcim príkladom deformovania, ako to teda v skutočnosti bolo ? o ozón sa vcelku nikdy nikto nezaujímal, až nejaký vedec došiel s meraním jeho hrúbky a zistil "ohromujúcu" vec, že ozón sa na póloch stenčuje - vytvára sa pokles hrúbky a nazval to dierou, kedže v tých časoch ľudia vedcom neobmedzene verili uverili ich bájkam o ozónovej diere, uverili filmovým šotom, ako oči ovečiek v Patagónii trpia ultrafialovým žiarením, uverili lekárom o možnom a následne "skutočnom" náraste melanómov, aj ja by som Ti teraz uveril,keby som teraz mal 15 rokov, mám ale viac a pamatám si tvrdenia vedcov, že aj keď sa freóny okamžite zakážu a zlikvidujú v 80-tych rokoch bude ozónová diera narastať ešte 50 rokov, freóny, metán a iné látky neboli ani zďaleko zlikvidované a ozónová diera sa v podstate zavrela, ostalo cudné ticho z vedeckej komunity, žiadne prepáčte, zmýlili same sa, žiadne zahambenie, žiadna reflexia, žiadna náhrada nákladov zbytočne vynaložených, naopak!!! postup "opravy" ozónovej diery sa stal návodom na oveľa veľkolepejší podvod tisícročia s globálnym oteplovaníma a skleníkovým efektom zapríčineným produkciou CO2 človekom a grantíky sa sypú, Nobelové ceny udeľujú, vedci sa vyhrievajú opať na slniečku médií
3/ čo sa týka nálepkovania, ťažko povedať, kto nalepil prvú nálepku, osobne som človekslušný a mierny a v diskusii s pánom Lapinom som bol ihneď onálepkovaný,že nemám vedeckú solidaritu / sním/ , keď som ho zatalčil do kúta /argumantami/
Takže tak.
 

Sú veci

s ktorými musím súhlasiť, jaronpb, ktoré ale neboli prednetom môjho blogu. S tým mám vždy problém. Pravdepodobne napíšem veľký blog, ktorý bude reflektovať tieto námeitky. Je to veľký psychologický a nie vedecký problém, ako to vidím ja.
 

Juraj

Prepáč mi odskočenie od témy, ale Green si začal a jeho naivný idealizmus ma vytáča. Na druhej strane všetko zo všetkým súvisí, tak ako náš ekoteroristi učia o motýľom krídle. Ľudovo povedané : Vytrhneš si chlp z nosa a zaslzia ti oči!
Jeden z dôvodov, prečo nie sú úspešne riešené lokálne problémy lesov, krajiny a záplav je istotne nenažratosť betonárskej, stavárskej, lesníckej, politickej a roľnickej loby, ale na druhej strane sa lokálne problémy neriešeia aj preto, že nám hrozí globálne "upečenie a uvarenie" a obrovské prostriedky prúdia do klimatologických nezmyslov.
 

 

Zaujímavá diskusia ! Ja si tiež myslím , že ozónové diery a podobné "objavy" slúžia hlavne na zvýšenie obratu kozmetického priemyslu a na odpútanie pozornosti od lokálnych a "malých" problémov , keďže sa deje "niečo veľké" . V tomto dávam za pravdu jaronpb ... Ale , na druhej strane chápem greena a jeho uvažovanie . Ja mám totiž denne pocit , že žijem v neskutočnej spoločnosti - diktatúre , kde sme si zvykli na každodenný teror a upieranie základných ľudských práv . Ja totiž považujem za základné ľudské práva , hlavne to čo máme , ako ľudstvo , za darmo od Boha - čiže právo na čistý vzduch , právo na bezpečný pohyb pešou chôdzou po celej krajine , právo na nočnú tmu , právo na ticho , atď ... Tento systém premieňa celú zem na nebezpečné a ťažko obývateľné miesto a upiera budúcim generáciám to , čo predchádzajúce generácie brali , ako samozrejmú vec . Tu vládne hrubá arogancia , surovosť a drzosť ! Žijeme v "demokracii" , kde vládnu finančné elity podporované nevedomou luzou . Budúce generácie nebude zaujímať naša pseudosloboda spočívajúca na možnosti voľby medzi cocacolou a pepsicolou , ani naše občianske pseudopráva , ale to či budú mať nezávadnú pitnú vodu , zdravú pôdu na pestovanie potravín , dýchateľný vzduch a pod . , lebo bez toho im budú ľudské práva prd platné ... Hlavné je asi to aby problémy neriešili iba tí hore , lebo tí majú iné priority a zaujímajú ich skôr megalomanské riešenia mega problémov , ale treba otvoriť oči a všímať si dopady našej činnosti v bezprostrednom okolí ... Byť však spokojný v súčasnom stave podľa mňa nie je zdravé .
 

KZB

Citujem z klasiky: "Pravdu má ten hoch! " /film "Obecní škola"/. Tvoje námietky sú vcelku správne a takto podané netreba vyvracať. ALE! Ako to chceš zabezpečiť? Sú iba 2 cesty - demokratická: tu je problém, že zelení, grínpísaci, greenovia, algórovia a lapinovia sa ľudstvu tak zhnusili, že ich nevolia do parlamentov a postupne strácajú aj to málo dovery a politickej moci čo doteraz mali, takže demokratickou cestou to pojde ťažko. Ostáva iba revolučná cesta, teda nerešpektovanie pravidiel a zákonov v mene vyžšieho globálneho blaha celej spoločnosti a Gaie. Nuž keď tieto heslá nafarbíme na čierno /cirkevná história/ alebo červeno /komunistická história/ zistíme, že to tu už bolo a tiekli potoky krvi, bola zámerne ničená príroda a zem, likvidovalo sa necitlivo v mene vyžšej pravdy životné prostredie.
Opať zacitujem klasika " Tadiaľto cesta do chrámu nevedie" / film "Pokánie/
 

jaronpb

No , asi sa zhodneme , že situácia je ošemetná a riešenia sú v nedohľadne . Ja ako idealista dúfam a verím v osobné zobudenie dostatočného počtu osôb a nenásilný odpor ála Gándhí , ale zas , ako rodený pesimista vidím , že plávať proti prúdu vládzu len extra húževnaté ryby a prúd je čoraz silnejší a my čoraz dengľavejší ... Takže nás , asi čaká pád dolu vodopádom ... Alebo nejaký zásah zhora , ako v akčnom filme , tesne pred tým pádom ...
 

Jaronpb

Tvoj problém spočíva buď v nedostatku informácií, alebo v snahe zámerne dezinformovať.
1. Biopalivá nevymysleli žiadne ekologické organizácie, ale vymysleli ich podnikatelia - tržná ekonomika.
2. Ozónová diera nad Antarktídou sa vôbec nezacelila, iba sa stabilizoval jej rast. Prestala rásť, ale jej rozsah sa za posledné rkoy (od roku 1997) veľmi nezmenšil a má veľmi ďaleko od stavu zacelenia. Ak by sa žiadne opatrenia neprijali, rast ozónovej diery by pokračoval.
Na nasledovnom obrázku vidíme predikciu NASA koncentrácie stratosferického ozónu za predpokladu, že by CFC látky neboli zakázané:
http://upload.wikimedia.org/wi...
Je to mimo témy diskusie, ale musel som zareagovať, lebo Tvoj prístup je zdá sa podobný, ako prístup väčšiny klimaskeptikov: buď nemáte dostatok informácií alebo zámerne šírite dezinformácie. Tým končím.
 

green

1/ Fakt sa mi to nechce hľadať, ale je to v línii trvale udržateľného rozvoja, čo je blábol, ktorý je predsa výmyslom zelených
2/ Otázka je či sa má vôbec ozónová diera zaceliť, či pokles koncentrácie nie je prírodný a dlhodobo trvalý jav, takže predixia NASA je neobyčajný blábol.

Nešírim zámerne dezinformácie, iba pochybujem, nedoverujem, neverím a píšem čo si úprimne myslím o ekológoch.
 

jaronpb

Takze podla teba tu problem s ozonovou vrstvou nebol? Vyskyt rakovinovych ochoreni koze na juznej pologuli stupol z nych dovodov ( ovce a ludia sa viac opaluju) a obmedzenie pouzivania freonov nemalo vobec ziadny pozitivny vyznam.
Bravo, klobuk dole.
 

ofuck

Ach jáj - typický greenovsko-ekoteroristický ofuck! Takže:
1/ Výskyt rakovinových ochorení kože sa samozrejme zvýšil podľa lekárskych štatistík rádovo z cca 3 na 6, /teda o 100 %/ na 100 000 ľudí ak sa nemýlim . Problémom je ale výklad týchto štatistík, lebo lekári sú možno dobrí v medicíne ale slabí v štatistike. Čiže došlo tu k zvýšeniu pozornosti a osvety v tejto oblasti, lekári začali rozlišovať rakovinu kože, došlo k zmene správania ľudí - začali sa viac v 50-tych rokoch intenzívne opaľovať a vystavovať slnku. To ale nemá nič spoločné s ozónovou dierou.
2/ Nečítaš čo píšem. Správne si napísal " omedzenie freónov", teda nedošlo k ich likvidácii, navyše ďalších likvidátorov ozónu sme sa ani nedotkli. Chcem poukázať na to a pripomenúť s histórie, že klimatológovia zámerne vyvolali hystériu okolo ozónovej diery, presviedčali nás, že sa diera zacelí až o 100 rokov, že následky budú katastrofické, lebo vyhynie planktón. A nastali obrovské zárobky pre klimatologických vedcov, kozmetický priemysel, výrobcov okuliarov, kožných lekárov a podobne. Ozaj Ti to nič v súčasnosti nepripomína?
 

v brusselexe Vas označujú velmi pekne,

ekologickí romantizmus...
 

 

To, v čom teraz a tu žijeme, nemá s demokraciou absolútne nič spoločne. Je to sofistikovaná diktatúra nadnárodnej finančnej oligarchie a "demokratickí politici", ktorích si akože "volíme" sú len figúrky v jej rukách. A že si to vačsina ľudí v rátane teba neuvedomuje, je dôsledkom onej ľahostajnosti a vymytách mozgov, o čom písal aj green.
 

k+

hovoris mi z duse. a aj ten dasli tvoj prispevok o obcianskej spolocnosti.
aj ked sme mozno oznacovani za naivnych a (ako povedal tvoj oponent) veriacich v "zgulasovite ideologicke taraniny" tiez som toho zmyslania ako ty. verim v to, ze zavan motylich kridiel v indii moze spustit orkan v amerike, verim v knihu "posli to dalej" a verim v ludske dobro.
no nic, vyskusali sme si urcity system (dnesny), nejako nam nevysiel, mozno je cas na jeho zmenu. drzim nam palce, lebo ako hovori moj znamy.
"my nenicime prirodu vseobecne, my nicime prirodu v takej forme, v akej nam dovoli prezivat. mozno o 1000 rokov budu mravce ako kone a slony ako mysi, a ohromne stromy ako pyr, ale my, my tu uz nebudeme."
 
Hodnoť

?

Pan Lukac, nechcite, aby som zacal podcenovat Vasu inteligenciu. Viete rovnako dobre ako ja, ze zapojeny lesny porast nepochybne ucinne prispieva k tlmeniu narazovych zrazok. Ale aj niekde spadne nasobok mesacneho normalu, certa zalezi na tom, ci je povodie zalesnene alebo hole. Co je pripad tohorocneho maja.
Spravidla Vam klikam na karmu, ale tentoraz by to chcelo trocha menej demagogie.
 

Samozrejme,

každé tvrdenie je potrebné podoprieť dátami. Viete kde a koľko spadlo zrážok do toho ktorého povodia? Viete aké boli veľké zrážkové rozdiely? Nezdá sa vám čudné že po desaťročných zrážkach sú storočné prietoky a po storočných zrážkach sú tisícročné prietoky? Takže, o tom ako les zadržiava zrážky som tu písal už veľakrát, aj o tom že to nie je všeliek. Je to ale výborná zbraň na malé povodia, veď teraz sú povodne v záveroch dolín v povodí povedzme 50 km2, kde nikdy pred tým, pri takýchto zrážkach neboli. Zásadná vec: dobrý prirodzený les, s dobrou pôdou, to je nesmierne dôležité, zadrží 150 mm súvislej zrážky. Máme na to štúdie zo stredoeurópskej oblasti a už som to tu viackrát spomínal. Až nad 150 mm končí schopnosť lesa a lesnej pôdy tlmiť extrémne zrážky. Takže ak spadne 200 mm do dokonale vyrúbaného povodia, vytečie 200 mm. Ak spadne 200 mm do povodia zalesneného, nie smrekovým , na flyši, ale starým jedľovobukovým lesom s výbornou pôdou s množstvom mikroorganizmov, vytečie 50 mm. A to je ten rozdiel posledných tridsať rokov. Máme ho nameraný v povodí Ľutinky.
 

a nielen lesy,

ale aj pasienky, o ktorých písal Platón. Tieto podhorské lúčky slúžili ako prirodzené retenčné nádrže, kde sa dočasne zadržala voda stekajúca z lesov a vytvorili sa na nich jazierka. Lenže u nás vymizli, stala sa z nich v rámci intenzifikácie socialistického roľníctva poľnohospodárska pôda, lúčky sa meliorovali, odvodnili sa žľabmi, aby sa "ochránila úroda", a tak voda cez ne preletí ako voda zo splachovača a trieli dole do údolí.
 

Samozrejme,

nielen lesy, ale aj pasienky, aj menej betónu v mestách a dedinách, aj zmeandrované toky, aj voľný priestor, kde sa môže rieka rozliať do lužných lesov, a tam dole na juhu, keď už nič nepomáha, tak hrádze a poldre. všetko treba kombinovať. s rozumom a láskou k sebe samým aj ku krajine a budeme si tu žiť ako v raji.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 1 764
 2. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 954
 3. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 765
 4. Branislav Gröhling: Takto tečú peniaze do našich škôl 242
 5. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 192
 6. Věra Tepličková: My chceme Blahu! My chceme Blahu! My chceme Blahu! 191
 7. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 174
 8. Marian Baran: Domáca šunka 154
 9. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 137
 10. Miroslav Babič: Ako to bolo s nákupom rúšok pre Bratislavu cez Team Vallo? 128

Rebríčky článkov


 1. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 2. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 3. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 4. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 5. Viliam Majda: Bieda ŽSR
 6. Vladimír Hatara: Matovičov pokus "death free"
 7. Miroslav Sabol: Byť pripravený znamená aj poriadne dezinfikovať povrchy.
 8. Martin Fletcher: Poletíme? Živě ve verzi Rudolf plus dva – v pondělí 6. dubna v #kulturažije na Mall.tv
 9. Zuza Ferenczová: JEDNO BLEDOMODRÉ OKO / denník korona vírusu 11
 10. Roman Hutira: Zo Sydney sa presťahoval do Šaľe a je mu dobre!


Už ste čítali?