Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo píšem? Pretože nie sme na tom svete sami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

A kedy znova zavitas na nejake stretko? Pokecame, co si videl, kde si bol a pod. ;-))
 

No keď ja som introvert,

a vás je tam vždy strašne veľa a hlavne pekných blogeriek. Pozdravuj všetkých a niekedy v roku 2018, je to za chvíľu...
 
Hodnoť

haha

nevidel som to co lukac povedal - skoda casu a na tento nazor mam svoj dovod, bol som s nim v kratkej diskusii niekolko krat z toho 2x vedome klamal a to aj do medii, mam na to dokaz, vzdy ked idem cez V Tatry tak som konfrontovany z dosledkom jednej ich aktivit - mrtvy les zozraty lykozrutom, na jar toho bude 2x viac - stromy este nestihli zhnednut, ale teple jarne pocasie ich polozi na lopatky, ludia ako on povysili svoje prianie nad zakony prirody, ktore si aj tak vzdy ucelovo upravuju tak, ako sa im to momentalne hodi, mladici ktori sa sami navzajom pasuju do ulohy vedeckych kapacit a dehonestuju prace skutocnych vedcov atd, atd, jedno sa im musi nechat - dokonale zvladli pracu s mediami a verejnou mienkou, a okrem toho vedia ze ich tvrdenia - nechat to vsetko na prirodu sa vlastne za ich zivota nedaju dokazat a takto by som mohol pokracovat do nekonecna, ale na rozdiel od L a jemu podobnych nemam cas a vlastne ani chut, je mi len luto tej prirody, tak ako cloveka ktory pomaly zomiera na chorobu ked uz je odkazany sam na seba - sak jeho telo (priroda) si s tym poradi najlepsie samo - bez liekov, treba len dufat ze si to v suvislosti s nami nepovedia lekari
 

prírody je Ti ľúto priateľu,

ale čas nemáš aby si dvihol zadok a urobil to, čomu ty veríš že je pre Ňu to najlepšie.

a to už potom chovám väčšiu úctu k ľuďom, ktorí robia to, čomu veria, či s názorom súhlasím, alebo nie.

lebo takých je tu medzi nami najmenej.

 

My nemusíme čakať

kým sa dokážu moje tvrdenia. Lesy sú tu už 350 miliónov rokov a zvládli všeličo, dopady meteoritov, prepólovanie zemských pólov, požiare, záplavy, to všetko bez lesníkov. Lepší dôkaz neexistuje. Nechajme lesom aspoň jedno percento nášho územia, prečo nechceš aspoň to JEDNO percento? Ja viem prečo. Máte strach, strach, že sa ukáže, že nie sme páni sveta. Príroda si s chorobami vie veľmi dobre poradiť - vieš kto je chorobou, s ktorou si možno poradí najbližšie?

Ja uprednostňujem spoluprácu, spoluprácu s prírodou. A nie boj proti nej, s pílami, puškami, obrnenými autami, jedovatými látkami... Evolúcia prírody je 4 miliardy rokov dlhá spolupráca, druhy ktoré nedokázali spolupracovať, ale bojovali, už nie sú medzi nami. Bolo ich viac ako 90 percent.
A som poctený, keď mňa, 53-ročného nazývaš mladíkom.

 

myslím si

že obrovský násobok teraz žijúcich druhov na zemi vyhynul úplne prirodzene
 

Samozrejme, že vyhynuli prirodzene,

pretože nespolupracovali so svojim biotopom. To je prirodzeným dôsledkom evolúcie. Ja som za spoluprácu s biotopmi a to je šanca vyhnúť sa tomu prirodzenému riešeniu situácie, ktoré postihlo väčšinu druhov na Zemi. Problémom je len to, že väčšina je vždy hlúpa, ako ukazuje evolučná minulosť.
 

 

Skôr boli nahradené "modernejšími" druhmi. Jednoducho pavúk ktorý je špecializovaný na určitý druh koristi a zároveň citlivý na prudké zmeny tepolty bude nahradený nerozmaznaným a otužilím kolegom, zjednodušene povedané.Jednoducho sa priznám že Tvojmu zmýšlaniu nerozumiem.
 

Bola taká baktéria,

bola špecializovaná a citlivá, ale miesto toho aby vyhynula a uvoľnila miesto nerozmaznaným a otužilejším baktériám, našla azyl v bunkách s jadrom, okrem iného aj v našich bunkách. V každej našej bunke máme baktérie, ktoré sa naučili spolupracovať s našimi bunkami a dodávajú nám energiu spracovávaním kyslíku a my im za to poskytujeme azyl. Volajú sa mitochondrie. Sme už spolu jeden organizmus.
To je ten vtip, organizmus, neduživá baktéria, nevymrela, ale splynula s našimi bunkami.
Chloroplasty a ostatné plastidy rias a rastlín, kedysi bývali voľne žijúcimi fotosyntetizujúcimi sinicami. Našli azyl v rastlinách a riasach, naužili sa spolupracovať, nevyhynuli, ale splynuli s inými druhmi a vytvorili nový organizmus.

Evolúcia nie je boj s krvavými pazúrmi a zubami všetkých proti všetkým, evolúcia je spolupráca a medzi nami nie sú druhy, ktoré neboli schopné práve tejto spolupráce.

Preto máme všetci, úplne všetky žijúce organizmy, rovnaký informačný systém - ukladanie informácií v DNA a odvodeninách, vrátane štyroch bázi. Kto chce spolupracovať, musí komunikovať - spoločným jazykom.

 

 

No ja evolúciu chápem skôr ako "logiku chaosu" než nejakú ideológiu. A čo taký komár, ide mu len o našu krv nič nedáva len berie. Jednoducho parazituje a darí sa mu a na vyhynutie sa určite nechystá. Potom tu máme napríklad HIV. A takto by sa dalo pokračOVAť.
 

Ale preboha,

veď ideológiou sú práve krvavé pazúry a zuby, ktoré potrebovali rôzni politici, ktorí sa oháňali Darwinizmom.
Symbiogenéza je riadnou súčasťou neodarwinizmu, počul si menao Margulis, ktorá za tie mitochondrie mala dostať Nobelovú cenu, ale bola mladá a žena?
Je smiešne hovoriť, že nejaký druh nič nedáva, len berie. Tak to práve v evolúcii nechodí a ani nikdy nechodilo. Bez parazitov, dravcov, chorôb a smrti, by život na Zemi zanikol za niekoľko rokov. To ti ukáže tá najjednoduchšia počítačová simulácia evolúcie.
 

 

No práveže ten tvoj pohlad mi pripadá ako nejaké náboženstvo kde bohom je "matka príroda". Ospevuješ tu napr. baktérie ktoré nám pomáhajú tráviť a zatracuješ druhy ktoré ako... citujem : "druhy ktoré nedokázali spolupracovať, ale bojovali, už nie sú medzi nami. Bolo ich viac ako 90 percent."
Preto som spomenul vírus HIV. U neho je "agresia" zjavná a o nejakej symbióze sa hovoriť nedá. A na druhej strane sú druhy ktoré vyhynuli prirodzene a nadalej vymierajú.Väčšinou sú nahradené dalšími ktoré sa správajú, ako hovoríš "voči svojim biotopom" rovnako.
Keby Ti chýbali argumenty, poukáž na moje gramatické chyby alebo sa ma opýtaj či som čítal nejakú knihu. Takto ma vždy dostanú napr. vesmírni lidé.
 

Problémom je, že

ja nehovorím o symbióze ale o evolúcii. Ja hovorím o procese a ty o stave, ja hovorím o symbiogenéze a ty o symbióze. To je vždy problém ak každý hovorí o niečom inom a hlavne ak je rozdielna úroveň poznania. Skús si prečítať základné ušebnice biológie, tam sa nehovorí o tom, že matka príroda je bohom, ale o otm ako sa dostali mitochondrie do našich buniek. Doporučujem aj Margulis, Dawkinsa, Evoluční biologii od Flegra, niečo od Markoša a doplnil by som to Diamondom. &ak chceš vedieť niečo o tom, že vírus HIV tu na niečo je doporučujem skvelú štúdiu Why We Get Sick - Randolph M. Nesse a hlavne Parasite Rex - Carl Zimmer.

Vírus HIV je nutnosť, má svoju funkciu, tak ako iné choroby, bez ktorých by biosféra proste zahynula. Stiahni si nejaký simulátor evolučných procesov, je ich na internete spústa, dnes sa evolučnými algoritmami navrhujú aj tlakové hrnce a skús si evolúciu bez vírusov.

Choroby a parazity sú motormi evolúcie.

Tvoj názor je práve veľmi blízky klasickému kreacionizmu, názoru, že stavy, druhy a procesy sú konštatné a nevyvíjajú sa. Takýto mŕtvy svet môže fungovať aj tak ako hovoríš - bez vírusu HIV.

Pekné babie leto prajem.
 

nezmysel

mlžíš a vkladáš mi do úst veci ktoré som nepovedal. Takže pre zhrnutie.
Ty si napísal: "Evolúcia prírody je 4 miliardy rokov dlhá spolupráca, druhy ktoré nedokázali spolupracovať, ale bojovali, už nie sú medzi nami. Bolo ich viac ako 90 percent." a ešte toto: "Samozrejme, že vyhynuli prirodzene,pretože nespolupracovali so svojim biotopom. To je prirodzeným dôsledkom evolúcie. Ja som za spoluprácu s biotopmi a to je šanca vyhnúť sa tomu prirodzenému riešeniu situácie, ktoré postihlo väčšinu druhov na Zemi"
No a rozpor je v tom že ja si myslím že vyhinuté druhy vymreli úplne prirodzene na základe dalšieho vývoja a je normálne že vývoj pokračuje dalej.A nemyslím si že by to bolo preto že by menej spolupracovali so svojim biotopom ako tie čo prežívajú x-násobne dlhšie prípadne až doteraz.Ja netvrdím že vírus alebo nejaký parazit sem nepatrí len preto lebo s ludského pohladu nie je prínosom ako sa mi to snažíš vložiť do úst.Na základe čoho ma obvinuješ s: "kreacionizmu, názoru, že stavy, druhy a procesy sú konštatné a nevyvíjajú sa"?
A mohol by si mi prosím uviesť niekolko príkladov druhov ktoré bojovali a nedokázali spolupracovať so svojim biotopom? Čo ich bolo 90percent.
 

nie je troxu skostnatele

si mysleit ze vek = odbornost?..vzdy mi je sympatickejsi mlady vedec, ktory hlada, kladie otazky a uznava ze vela je toho nezodpovedaneho ako vekovo zasluzila kapacita ktora je spokojna s tym co je a sa spolieha na minulost. a neskromnost vdaka 'skusenostiax' neznasam. cest vynimkam a skvelym ludom. vek je uplne nepodstatny. nie je kriteriom tak by som to povedala.
verejnu mienku? uz je to trapne to vecne omielanie 'verejna mienka'. tu ide uplne o nieco ine, ale ako povedal misko, ked niekto nie je sxopny sa aktivne podielat na veci ktorej veri a hlasa, ostava mu jedine prud verejnej mienky a reci.
a co sa tyka liekov..kazdy liek je jedom, zalezi na davkovani. a aplikuj si to na tazbu. je davkovana nadmerne, v nespravnom case a hlavne na nespravnom MIESTE.
 
Hodnoť

Držím palce

Som aktívnym prispievateľom Vlka a takúto činnosť považujem za veľmi prospešnú.
 

Ďakujem,

a prajem pekné babie leto.
 

babie leto

je nadpriemerne teple, alebo nie? :-)
 
Hodnoť

Ja som za!

Hlavne za poslednú vetu.
 
Hodnoť

 

Dúfam, že v tom písaní budeš pokračovať aj naďalej. Je veľa ľudí, ktorí majú na srdci veľa pekných myšlienok. Dôležité však je ich aj vysloviť a zrealizovať. Inak zostanú mŕtve, čo je veľká škoda. Držím palce a pozdravujem Skúkama:-)
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Andrej Vágner: Rybársky zväz už rok šikanuje dôchodcu - štát sa už rok nečinne prizerá 1 735
 2. Katarina Antenozio: Život s koronavírusom 1 620
 3. Mišo Šesták: Maďar naštval Rusa, Slovák na to doplatil 1 220
 4. Stanislav Martinčko: Páni, máme vás i toho dosť! 1 039
 5. INEKO: O (ne)hľadaní zdrojov s prstom v nose 878
 6. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 871
 7. Anton Kovalčík: Sedeli dvaja kamaráti v krčme, 854
 8. Pavel Weiss: Zmena volebného systému môže posilniť regióny 751
 9. Martin Borguľa: Zásobáreň pitnej vody v ohrození, my riešime vášne v parlamente 685
 10. DagmaRA Sarita Poliaková: Si ako tvoja mama, si ako tvoj otec 667

Rebríčky článkov


 1. Lukáš Baloga: Na koronavírus zatiaľ viac doplatili americké trhy. Avšak perspektíva Európy je horšia
 2. Michael Laitman: Tajomstvá čiernej diery
 3. Vladimír Bohm: Problém lídrov krajín, ktorý nemajú deti
 4. Martin Krištoff: Obavy z pandémie tlačia ceny ropy čoraz nižšie
 5. Ľubomír Šuška: Osvietenstvo I.
 6. Judita Vargová: Nefotím sa pri Kuciakovom dome
 7. Miroslav Židek: Úryvok z pripravovanej knihy "Symbol života":
 8. Dušan Seberíni: Lingvistické okienko - holokaust
 9. Jozef Legény: Budeme voliť v ďalších voľbách manifestačne?
 10. Matej Galo: Môj najlepší kandidát v parlamentných voľbách


Už ste čítali?