reklama

Povodňové perpetuum mobile

Jan Werich: Vždycky se najde někde balvan nebo břeh nebo pařez, který se nebojí brzdit povodeň  kalné hlouposti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (72)
Obrázok blogu
(zdroj: Fedor Vico)

Najskôr vyrúbeme lesy, narovnáme a prečistíme horské potoky tak, aby dažďová voda veľmi rýchle vytiekla z lesa von a aby sa sneh čo najrýchlejšie topil a riava plnila horské tobogany. Potom postavíme dostatok lesných ciest, do ktorých nebude voda vsakovať a tak sa ešte zrýchli plnenie horských potokov. Pokračujeme narovnaním riek, do ktorých sa horské potoky vlievajú. Zlikvidujeme všetky meandre a zátočiny, v ktorých voda zbytočne spomaľuje. Samozrejme vydláždime brehy a dná riek tak, aby voda tiekla rýchlejšie a rýchlejšie. Nakoniec skanalizujeme všetku poľnohospodársku krajinu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čím dokonalejšie to urobíme, tým viac a rýchlejšie sa bude naša krajina plniť vodou pri každom daždi či topení snehu.

Potom môžeme roznášať medzi občanov vrecia piesku, vrecia zemiakov a vrecia protipovodňových sľubov.

Až nás v demokratických voľbách zvolia, vyčleníme v štátnom a európskom rozpočte miliardy korún, pre „svoje“ firmy, na protipovodňové úpravy krajiny.

Za tie miliardy budeme čistiť horské potoky, stavať lesné cesty a...rúbať lesy. Budeme budovať betónové riečne tobogany a kanalizovať poľnohospodársku krajinu.

Čím dokonalejšie to urobíme, tým viac a rýchlejšie sa bude naša krajina plniť vodou pri každom daždi či topení snehu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Naštartujeme povodňové finančné perpetuum mobile.

Potom sa ale niekto spýta: „Prečo zrýchľujete odtok vody z našej krajiny?“

Preto, až nás po poslednej roznáške piesku, zemiakov a sľubov opäť v demokratických voľbách zvolia, vyčleníme miliardy v štátnom a európskom rozpočte pre „svoje“ firmy a začneme spomaľovať odtok vody. Rovnaké firmy , ktoré doteraz narovnávali, meliorovali, čistili a bétónovali brehy riek, začnú budovať priehrady, poldre a hrádze.

Povodňové finančné perpetuum mobile kapitalizácie ziskov a socializácie strát sa uzavrie.

Terénny dodatok:

24. marca 2006 09:03

 VYSOKÉ TATRY (TASR) - Jarným prívalom vody z topiaceho sa snehu vo Vysokých Tatrách už nebránia vývraty a polámané stromy, ktoré zatarasili korytá vodných tokov po kalamite z novembra 2004. Vyčistili sme 140 km drobných tokov. Prioritou boli vodárenské toky ako Studený potok, Velický potok, rieka Poprad a Skalnatý potok, povedal pre TASR riaditeľ Štátnych lesov (ŠL) TANAP-u Peter Liška. Nevyčistené zostali vodné toky v oblasti Tichej a Kôprovej doliny v dĺžke asi 14 km.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

28. marca 2006 potok Mlynica pod spracovanou kalamitou a patriaci do vyčistených 140 km drobných tokov vyzeral takto (rozvodnený a plný erózneho bahna):

Obrázok blogu

Potok Belá, odvodňujúci neprečistenú Tichú a Kôprovú dolinu, plnú nespracovaných pováľaných stromov, ktoré spomaľujú topenie snehu a odtok vody, mal ten istý deň minimálny prietok a čistú vodu:

Obrázok blogu

 

Juraj Lukáč

Juraj Lukáč

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Elektronik, ktorý sa zamiloval do divočiny a ako východoslovenský chmurnik predpovedá počasie na každý víkend Zoznam autorových rubrík:  Slovenská divočinaMôj priateľ SkúkamDrevorubači a poľovníciStromyNa hranici zdravého rozumuSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu