Buď svetlo

Autor: Juraj Lukáč | 10.2.2009 o 7:07 | Karma článku: 11,30 | Prečítané:  3181x

Tento rok začal energicky. Slovenské krčmy sa naplnili expertmi na energiu. Z jadra, vetra, slnka, uhlia i plynu. V rodinách, v kaviarňach, v reštauráciách, vo vlakoch i autobusoch sa preberalo či za nedostatok plynu na Slovensku  môže Ukrajina alebo Rusko a či plynovú nezávislosť od Ruska zaistí nový plynovod z ruského Jamalu alebo starý plynovod Družba z ruskej Západnej Sibíri.

Aj ja som mal v tom čase energetický problém. Nie síce globálny, ale taký malý, lokálny. Do večných lovísk energetického neba odišiel akumulátor čelovky Petzl, ktorá mi svietila na mojich romanticko-dobrodružných výpravách viac ako dvadsať rokov.

 

V duchu hesla „Pindaj globálne, ale konaj lokálne“, som začal hľadať riešenie. Ale po energetickej dorazila ku mne aj hospodárska kríza. Nový akumulátor bol v rôznych ponukách vždy za viac ako 30€, viac ako by som si mohol dovoliť. A tak pri nákupe rožkov v obyčajnej samoobsluhe som si pri pokladni všimol zostavu štyroch tužkových alkalických batérií a jednej celkom slušnej baterôčky v oranžových farbách. To všetko za menej ako jedno euro. No nekúp to.

A dostal som nápad. Zo starej čelovky som odstránil takmer všetko, až na čelový popruh.

Naň som z boku našil z kúsku popruhu, ktorý zostal po totálnej demontáži čelovky, malé očko, o čosi menšie ako oranžové svietidlo, ktoré som dostal ako bonus k štyrom alkalickým batériám pri nákupe rožkov.

Do oka stačilo vsunúť svietidlo a nová čelovka za 0,8 € bola na svete.

Na výrobok poskytujem bezplatný copyright.

Teraz už len dúfam, že rovnako rýchlo a lacno vyriešia problémy so svetlom pre nás všetkých naši politici.

Buď svetlo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Aby nám nevládli Marťania (píše Ivan Mikloš)

Mečiarovi voliči z roku 1998 a 2002 sa chystajú voliť už o pár dní Fica a jeho stranu.


Už ste čítali?