Pohoda vo dne v noci

Autor: Juraj Lukáč | 21.7.2008 o 7:21 | Karma článku: 13,11 | Prečítané:  3772x

Toľko mieru na území ovládanom ministerstvom obrany nie je nikde na svete. Americkí hipies to v šesťdesiatych rokoch nedotiahli tak ďaleko ako Mišo Kaščák, ktorý dostal v Pohode takmer tridsaťtisíc mladých i starých, mužov i ženy na betónovú plochu určenú pre vojenské bombardéry.

Splnový mesiac sa chystá z mrakovSplnový mesiac sa chystá z mrakov

Pôvodne som si myslel, že zorganizovať takýto útok detí kvetov na vojenské územie tak, aby to prebehlo bez väčších problémov, nie je možné alebo ak áno, tak to musí robiť Pán Boh. V tomto chaose, kde motorový hnedý kofolový vláčik a bezmotorové rikše na upotený ľudský pohon sa neustále prepletajú medzi stovkami vznikajúcich lások, predavačmi chrumkavej pečenej bravčoviny i čínskych rezancov, hrajú kapely z celého sveta úžasnú hudbu niekedy ako podmaz k diskusiam o otepľovaní, násilí i milovaní.

Je to chaos, kde krásky ozbrojené slnečnými úsmevmi predávajú stromy v lesných rezerváciách, bývalý prezident počúva bývalú hipisáčku, šialenci si zvyšujú hladinu adrenalínu skokmi dole hlavou z ozrutných výšok a všetci majú na rukách podivné červené, fialové, hnedé a všelijaké iné plátené náramky.

V chaose muziky, piva, smiechu a bláznivých tancov sa nehádajú ani ľudia a ani G-dur, ktorý priletel od Royal Choral Society a zrazil sa, nad hlavami krásnych zdravotných sestier bez práce, s A-molom vyhodeným z hrdiel improvizujúcich ľudových spevákov spod Tatier. V spleti názorov a hudobných tónin sa dokonca stávajú aj zázraky. Ako napríklad keď radikálny konzervativec a ekoskeptik Rado Kazda si kúpi strom v súkromnej prírodnej rezervácii u radikálneho ekozoskupenia VLK.

Kto je ten tajomný organizátor, že je tu taká Pohoda vo dne v noci? Pán Boh či Kaščák?

Ale kdeže, tak ako obyčajne je za tým zvládnutým chaosom Vesmír a jeho telesá.

Veď predsa stanové mestečká sa na Pohode otvárali vo štvrtok popoludní, presne vtedy keď bol na oblohe Mesiac v konjukcii s Jupiterom. Festivalové brány sa otvorili v piatok po deviatej, hneď ako dosiahol Mesiac svoju fázu splnu.

Vidíte nad pódiom Jupiter?

Pri takejto konštelácii vesmírnych telies to už predsa musí bežať v Pohode samo.

Len niekedy to zaškrípe, napríklad keď v Pontis šiatri je pri debate o globálnom oteplení tak horúco, že končatina usporiadateľskej krásky potrebuje externé chladenie.

A potom splnový Mesiac zapadne, Jupiter s ním a na opačnej strane zemegule i letiska po piatej hodine vychádza ukľudňujúca oranžová guľa, ktorú poslal Vesmír na ukončenie chaosu, muziky a nekonečných politických debát. 

Tak ako spln Mesiaca a jeho konjukcia s Jupiterom v Pohode začali Pohodu, tak ju skončilo Slnko.

A potom že na Zemi vládne človek.


  

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Aby nám nevládli Marťania (píše Ivan Mikloš)

Mečiarovi voliči z roku 1998 a 2002 sa chystajú voliť už o pár dní Fica a jeho stranu.


Už ste čítali?