Nepriateľ štátu

Autor: Juraj Lukáč | 4.7.2008 o 7:07 | Karma článku: 15,48 | Prečítané:  5486x

Štát je organizovaný tak, aby vyrábal buldozéry, chemikálie a vrtuľníky, ktoré tie chemikálie rozprašujú. Zastupujem skupinu ľudí, ktorí zistili, že to nie je dobré robiť vždy a všade. A pri obrane svojej krajiny objavili, že slová sú pre konfrontáciu s mocou veľmi neefektívnym argumentom. Prešli sme k činom. Naše činy začali ohrozovať moc a jej zisky. A tak som sa stal nepriateľom štátu. Podal na mňa trestné oznámenie.   

Striekanie pesticídov v národných parkoch, v našich štátnych lesoch, stojí veľmi veľa. Každoročne desiatky miliónov korún.

To je záujem štátu.

Pesticídy sú látky určené na zabíjanie živých organizmov a mali by sa preto používať veľmi uvážene, za kontrolovaných podmienok, na štátnom území pod dohľadom občanov tohto štátu a v súlade so zákonmi tohto štátu.

To je záujem občanov.

12. marca 2008 Lesy Slovenskej republiky požiadali ministerstvo životného prostredia o súhlas na aplikáciu chemických látok na území národného parku.

V máji sa na území národného parku Nízke Tatry objavili tieto tabule:

5. júna 2008 sme podali trestné oznámenie pre porušenie zákona o ochrane prírody.

9. júna 2008, t.j. o tri dni, vydalo ministerstvo životného prostredia súhlas s aplikáciou chemických látok v národnom parku. V tom čase sa už niekoľko týždňov v nízkotatranských lesoch veselo striekalo.

1. júla 2008 som o účinkoch pesticídov a celej situácii napísal blog. To sa už striekalo jeden a pol mesiaca a štartovala špička turistickej sezóny.

Tak som sa stal nepriateľom štátu. Celkom rád, pretože ak štát začína byť chorý mamonom, sebectvom a absenciou ľudskej spolupatričnosti, je to dobré postavenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?